Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Dağ Rüya Tabirleri:Dağ
Rüyada dağ görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.Dağ
Rüyasında dağ gören genel olarak önemli, üstün kimse, büyük iş, eşsiz, ideal olarak yorumlanır. Bir dağa tırmandığını gören kimse, kendi gücü ve gayretiyle amacına ulaşacaktır. Dağdan yuvarlanan veya düşen kimse kendi çabalarıyla geldiği yerden yine kendiDağ Yolu
Rüyada dağ yolu görmek, sıkıntılardan kurtulmaya veya
yolculuğa işarettir.

Rüyada görülen dağ yolu hile yapmaya ve aldatmayada işarettir.
Dağ Yolu
Sıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağınıza ya da başkalarına karşı düzenbazlığa işarettir.Dağarcık
Rüyada dağarcık, sır saklayandır.

Bazılarıda, dağarcık malın muhafızı ve eşyanın bekçisidir, demişlerdir.
Dağarcık görmek, yolculuğa ve çocuğa işarettir.
Dağ Keçisi
Bir kimse bir dağ keçisine, keçiye yahut koça rastgeldiğini görse, ganimet alır. Vahşi hayvanları avlamak ise, ganimettir.

Dağ keçisine rastladığını gören kimse, bir zarara uğrar. Onun etini yediğini görse, eline mal geçer.
Dağ Keçisi
Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı sağlayacaksınız anlamındadır.Dağlamak Veya Dağlanmak
Rüyada dağlama sarfedilen mala, bazen de sahibinin hastalığına işaret eder. Bazı tabirciler dağlama görmek, büyük bir mertebeye işarettir.

Birisini dağladığını gören kimse taydaşı olmayan bir söz işitir. Rüyasında dağlandığını görmek iyi olmayan bir yere para yatırmaya işarettir.
Vücudun dağlandığını görmek şerri hayrından çok olan işlerle meşgul olmaya işarettir.
Bir kimsenin rüyada alnında veya yanında dağda görmesi zekat vermemeye işarettir.

Eğer rüyada kendisine altın veya gümüş ile dağ vurulduğunu görse, o kimsenin cimriliğine veya altın ve gümüşten zekat vermemeğe işarettir. Kendisinin demirle dağlandığını görmesi, onun günah işlemesine işarettir.
Rüyada kendisinde eski veya yeni bir dağ nişanı olduğunu gören kimse, saklanmış bir maldan dünyalığa erişir.

Bir kimse rüyada ıstırap ve acı veren dağla bir insanı dağladığını görse, o insan o kimsenin kötü bir sözünden dolayı huzursuz olur. Eğer dağ daire şeklinde ise, devlet başkanının işlemde sebat göstermesine işarettir.
Rüyada damarlarından birisini veya dizini damladığını gören kimsenin, kız çocuğu doğar. Veya bir kadınla evlenir. Ya da yabancı birisinden dolayı hanımına iftira eder.