Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Giymek Rüya Tabirleri:Giymek
Rüyada bir şeyi giymek, rüya sahibinin iş ve dummuna işaret eder. Rüyada sarığı ayağına sardığına veya ayakkabısını başına giydiğini gören kimse, musibet ve belaya düşer.

Bir kimsenin rüyada üzerine giydiği elbisede uğursuzluğa işaret eden bir şey bulunmadığı takdirde tabirce yenisi eskisinden hayırlıdır. Kadınlara mahsus elbiselerin bekar erkekler üzerinde görülmesi, o elbisenin miktarınca kadına, erkeklere mahsus elbisenin de bekar kadınlar üzerinde
görülmesi, o elbisenin miktarınca kocaya işaret eder.

Düğmeli elbise şiddete veya kaybolmakla dağılmış şeyleri toplamaya veya bekar kimse için evlenmeye işaret eder.
Pamuk elbise sünnettir.
Yün elbise sefadır. Ancak yün elbise sert, kaba ve onu giyen kimseye yakışmıyorsa, o zaman bu rüya fakirlik veya zillettir. Keten elbise nimettir. Damgalı elbise mektuba, yücelmeye, mal ve çocukla beraber sevince işaret eder.

Uzun elbise uzun giymeyen kimse için isyandır. Kısa elbise kendisine layık olan kimse için iffet ve temizliktir.

Süs elbiseleri toplanmış mal, sermayeler veya mesture ve güzel kadındır. Üniforma üzüntü, sıkıntı veya alimler arasında mücadeledir. Görülen elbise iyi kumaşlardansa işsizlik ve tembelliktir. Beyaz elbise heybet, vakar ve övünmektir. İplikli elbise izzet, yücelik ve rütbedir. Eğer iplikli elbise ölü üzerinde görülürse o elbise Cennet ipeğidir. Altınla işlenmiş elbise düşmana galibiyettir.

Siyah elbise ululuk ve yüceliktir. Yeşil elbise şehidlik mertebesidir.