Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Hilal Rüya Tabirleri:Hilal
Rüyada görülen hilal, onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğa veya ona yöneltilecek bir memuriyete yahut ticaretinde göreceği kar ve faydaya işaret eder. Bir kimse rüyada bir yerde toplanmış bir takım hilalleri görse, o kimsenin hacc vazifesini yapacağına tabir edilir.

Rüyada hilali kırmızı gören kimsenin hanımı, henüz hilkati tamamlanmayan çocuğunu düşürmesine işaret eder. Rüyada hilalin yere düşmesi, doğacak bir çocuğa işaret eder.
Rüyada hilale birtakım insanların baktığı halde göremediklerim yalnız kendisinin gördüğünü gören kimse, ölür. Bazen o kimse, her türlü kötü ve çirkin
harekette bulunur.
Bir kimse rüyada ayı zaman ve vaktinin dışında hilal şeklinde görse, kendisinde ferahlık ve sevinçlik bulunan bir habere, kayıp bir kimsenin gelmesine veya mal elde temeye tabir edilir.

Hilalin, doğu, kuzey veya kıble gibi başka yerden doğması kötü şeylere çabucak kaybolursa bu kötülüklerin sona ermesine işaret eder. Hilali görmek düşmana galip gelmeye, bazı tabirciler de, vadeli şeylerin zamanının geldiğine işaret eder, dediler. Hilali görmek, intikam ve öç almak isteyen kimseye işaret eder. Bazen de hilali görmek müddetlerin sona ermesine, alacaklının alacağını istemesine, borçlunun da borcunu vermek için alacaklıyı aramasına tabir edilir.

Bazen de hilali görmek, hacc aylarında veya günlerinde gören kimse için, hacca gitmeğe işaret eder.