Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Kırba Rüya Tabirleri:Kırba
Rüyada görülen kırba, rızka, bazen de yolculuğa işarettir.

Eğer kırba yeni olursa, yaşayış ve sefada meydana gelecek bulanıklığa işarettir. Eğer kırba eski olup, su damlatırsa, harbe işarettir. Kırba, şerefli bir ticaret, sanatkar (meslek sahibi) için de geniş, yüksek ve büyük bir iştir.
Kırbaç
Kırbacıyla kendi bindiği atını döverek koşturmak istese, o kimse acele yapılması gereken çetin bir işinin meydana gelmesi için dua eder. Bir kimse rüyada, bir adamı kamçı ile dövdüğünü görse, o kimseye vaaz ve nasihat eder. Eğer dövmesiyle o adama bir ağrı veya bir titreme gelmişse, o
adamın vaaz ve nasihatının onun üzerinde tesiri meydana gelir ve yaptığı günahlardan tövbe istiğfar eder. Böyle bir hal meydana gelmemişse o adam yapılan vaaz ve nasihattan tesir görmez.

Dövdüğü o adamdan kan akarsa, o kimsenin o adama söylediği söz hak olmayıp sadece zulüm olduguna, kan akmamışsa söylediği sözün hak söz olduğuna işarettir. Dövdüğü zaman dövene kan isabet etse, o kimseye dövülen tarafından haram mal gelir. Döven tarafından kan sıçrayıp dövülene gitse, dövülen döven tarafından haram mala kavuşur.
Kırbaç
Rüyada görülen kırbaç ona sahip olan kimse için, terbiyeye. sünnete uymaya, izzet, yükseklik ve rütbeye işarettir.