Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Meşrubat Rüya Tabirleri:Meşrubat
Rüyada, rengi san olan herhangi bir meşrubatı görmek, hastalığa işarettir. Menekşeden yapılan bir nevi şerbeti içtiğini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasına, zararlı şeyden perhiz etmesine veya hastalığına faydalı olacak bir şeyi yemesine işarettir. Rüyada bir meşrubatı iğrenerek içmeye çalıştığını ve yutamadığını gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastalığa yakalanır ve sonra iyileşir.

Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edeceği bil meşrubatı içtiğini görse, zenginler için açılacak hayır fakirler için, çirkinliktir. Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaata, şiddetli bir kimse tarafından vukubulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa işarettir.
Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse, hastalığın iyileşmesine işarettir. Eğer hastalık kendisinde yoksa, aynı hastalığa yakalanacağına işarettir. Bazen elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansız şeylere ve vadeden
bir kimsenin vadine itimat edilmemesine işarettir.

Gül suyunu içmek, bazen kadınlara gelecek belaya işarettir.
Bir kimse rüyada tanımadığı bir meşrubatı içse, biigisinin artmasına ve yaptığı adaklarında doğruluğuna işarettir, bahusus meşrubat iyi kokulu olursa. Eğer kokuşu pis veya kullanılması haram olan kab içinde bulunursa küfran-ı nimete işarettir. Bir kimse rüyada, ölünün sağ adama tatlı ve güzel kokulu meşrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten nehyetmesine ve ölünün de Cennette olmasına işarettir. Bazen de kadehle bir şeyi içmek ölüm şarabını içmeye işarettir.