Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Nar Rüya Tabirleri:Nar
Rüyada görülen tatlı nar, birikmiş mala, hanıma, imar edilmiş nahiyeye, mal ve çocuğa işarettir. Nar, rüyayı görenin haline göre on, yüz veya bin dirhem para ile tabir edilir. Nar görmek, sultan için şehir ile tabir edilir ki, onu kırdığında bir şehri feth eder. Narın kabuğu o şehrin suru, taneleri onun halkı, içi de şehrin malıdır.
Bir kimse rüyada nar kabuğu yediğini görse hastalığından iyileşir. Nar, kilitli sandık ile de tabir edilir. Bazen nar, bal ansının kovanına ve balmumuna işarettir. Eğer narın tanesi beyaz olursa, gümüşe, kırmızı otursa altına
işarettir.
Nar, hanım ile tabir edildiği zaman o hanım güzeldir. Eğer nar bütün ve sağlam olursa, o kadın bekardır. Eğer nar kırık olursa o kadın duldur. Kötü kokulu nar, iffetsiz bir kadındır.
Ekşi nar, haram maldır. Bazıları, üzüntü ve kederdir, dediler. Bir kimse rüyada nar satsa o adam dünyayı ahirete tercih eder.
Nar ağacı, dindar, heybetli ve mal sahibi bir kimsedir. Onun dikenleri o kimseyi günah ve fuhşiyattan men eder. Eğer o kimse hükümdar ise, düşmanlarına galip gelir. Tüccar ise, ticareti çok olur.
Nar ağacını kesmek, akrabaları ziyaret etmemeye işarettir.
Bazı tabirciler, nann tatlısı, zor ve zahmetle elde edilen rızıktır. Ekşisi üzüntü ve keder, ekşi ve tatlısının karışık olması şüpheli olan maldır.
Nar
Olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.Nar
Rüyada nar görmek; uzun süredir görmediğiniz bir arkadaşınızla kucaklaşacağınıza, ekşi nar yemek, haram kazanç peşinde koşacağınıza, cesaretinizin kırılacağına, içe dönük bir insan olacağınıza, olmuş narları topladığınızı görmek; zengin birinden mal sahibi olacağınıza mevsiminde nar yemek; birisi ile yaptığınız kavgada kaba kuvvete maruz kalacağınıza işarettir.Nar
Kışın soğuk havada nar rüyası hayırlıdır. Kırmızı nar, bolluk, zenginlik olarak alınır. Genç kız rüyasında ekşi nar yerse aşık olacaktır, fakat seveceği pekte hayırlı biri çıkmayacaktır. Nar ayıkladığını gören kimse bol para kazanır.Nara
Kendisinin nara attığını gören kimse, yapılan haksızlıkla karşısında atık patlayacak demektirNargile
Rüyada nargile içmek, sünnet dışı bir iş yapmaya ve kötü alışkanlıklara işarettir.Nargile
Rüyada nargile içtiğini görmek; bazı kötü alışkanlıklarınızdan vazgeçmediğiniz taktirde başınızı belaya sokacağınıza işarettir.