Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Sarp Yokuş Rüya Tabirleri:Sarp Yokuş
Rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse,
rüyadaki azmi rüsbetinde dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir.Bazen de sarp yokuş kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak Suretiyle yola getirilen zorba adama işarettir.Bazen sarp yokuş kendilerinden mal ve canı hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa işarettir. Bazen de sarp yokuş: "Fakat o sarp yokuşa saldıramadı." ayetine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe işarettir.
Sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere işarettir. Oraya çıkmak da böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan selamete ermektir. Bazen, sarp yokuş görene, azap edilir ve haddi bildirilir.
Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya,sözünde durmaya, veya iyi bir muamele yapmak Suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işarettir.Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştügünü görse,iyi olan durumunu kaybeder, dinden dönme noktasına gelir.Bir insanın rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiği
ihtiyaçlarım elde etmesine alamet sayılır.
Bir kimse bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indigini görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.