Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:



Tava Rüya Tabirleri:



Tava
Rüyada tava görmek, çocuğu yaşamayan ve dolayısıyla üzüntüsünden dolayı daima göz yaşı döken bir kadına işarettir. Üzüntü ile çıkan göz yaşı, sıcak; sevinçle akan göz yaşı da, soğuktur.



Tavan
Rüyada görülen tavan kadri yüce bir adamdır. Eğer tavan ağaçtan ise o gururlu bir adamdır. Rüyada tavanı kendi üzerine düşüyor gibi gören kimseye kadri yüce bir kimse tarafından korku erişir.
Bir evin tavanından kendi üzerine toprak düştüğünü ve elbiselerine dokunduğunu gören kimse korkudan sonra mala nail olur.
Eğer rüyada evin tavanının ağacının kırıldığını görse, gökten inecek bir afet ve bela sebebiyle ev sahibinin ölecegine işarettir.
Bir kimse rüyada evinin tavanına girdiğini ve oradan gökyüzünün görülmez olduğum görse, o kimsenin evine hırsız girer ve eşyalarını çalar.
Bir kimse evinin tavanının yıkıldığını görse ev sahibinin öleceğine işarettir.
Bir kimse rüyada evinin damladını görse o evde bir hasta veya bir ölü üzerine ağlanacağına işarettir. Rüyada evinin tavanında olduğunu ve oradan inmek istediği halde inemediğini gören kimse hapse gireceğine işarettir.




Tavaf Etmek
Rüyada Kabeyi tavaf ettiğini gören kimse günahkarsa
Cehennem ateşinden kurtulur. Bekarsa evlenir. Yüksek bir göreve ehilse, ona erişir. Bazen de bu rüya, nezrini yerine getirmeye işarettir.
Rüyada hac farizesini yaptığını ve Beytullahı tavaf ettiğini gören kimsenin emin, temkinli, takva ve abid birisi olduğundan dinine bağlı, gidişatındaki
doğruluğuna, Allah tarafından nail olacağı sevaba, korktuğu şeyden emin olmasına, borcunu ödemesine ve emanetleri Müslümanlara teslim etmesine işarettir. Bazen Beytullahı tavaf, adaklarını yerine getirmesine işarettir. Bazen de Beytullahı tavaf Müslümanların önderinin emirlerine
uymaya işarettir.




Tava-tencere
Tava veya tencere gören kimse; denizde bulunuyorsa, boğulmasına işarettir.