Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Yürümek Rüya Tabirleri:Yürümek
Rüyada düz ve doğru bir şekilde yürüdüğünü gören kimse, hayırla rızıklanır. Sokaklarda yürüdüğünü ve elinde de bazı talimatlar olduğunu gören kimse, eğer ehilse kendisine memuriyet verilir.
Rüyada yalın ayak yürümek üzüntü vekederin gitmesine ve dinin güzelliğine, mutedil ve orta bir halde yürümek de, Allah (C.C.) için mütevazi bir şekilde bulunmasına işarettir. Koşarak yürümek düşmana galip gelmektir. Gerisin-geri yürümek, başladığı bir şeyden geri dönmeye, eğer
bir şeye başlamamışsa, durmasına işarettir.
Bazen gerisin-geri yürümek, rüya sahibinin dininin bozukluğuna ve durumunun değişmesine işarettir. Kibirli bir şekilde salınarak yürüdüğünü görse rüya sahibinin dünya ve ahiretçe hüsran ve ziyana ugramasına
işarettir.
Kendisinin yalnız bir adamın gözeticilik sıfatıyla gezip yürüdüğünü görmesi, kendisinden o adama bir kötülük erişmesine işarettir.
Bir kimsenin çalışıp ve kazanarak yürümesi, sahih amele işarettir.
Yürümek, korku, tehlike ve tevekkül içinde yolculuk yapmaya işarettir.
Bir kimsenin başını önüne eğerek yürümesi onun ömrünün uzunluğuna işarettir. Bir kimsenin rüyada ihtiyar olduğundan veya bir hastalıktan dolayı bastonla yürüdüğünü görmesi, o kimsenin baston kullanmaya ihtiyaç
duyacağına işarettir. Bir kimsenin tek ayağı üzerinde yürüdüğünü görmesi, mal veya ömrünün yarısının gittiğine işarettir.
Cansız varlıkların yürüdüğünü görmek, şiddete ve belanın gelmesine, bazen bu rüya din ve dünya işlemde ihtiyatlı hareket etmeye ve bunun üzerine Halk tarafından yapılacak yardıma işarettir.
Rüyada insanın hayvan gibi yürüdüğünü görmesi, cahil kişilerin ahlakıyla ahlaklanmaya işarettir.
Yürümek
Düz ve doğru bir yolda yürüdüğünü görmek o kişi hayatında çok olumlu değişiklikler yapacağını belirtir. Başı önde eğerek yürümek, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Yağmur altında yürümek, ihtiyarlığında çok rahat ve mutlu bir yaşantı süreceğine işaret eder.