Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Yaba Rüya Tabirleri:Yaba
Rüyada yaba görmek, hanım ve kadın hizmetçiye işarettir.Yabancı
Rüyada bir yabancı ile tanışmak, yeni bir iş imkanı olarak yorumlanır.Yabancı
Rüyada yabancı bir kimse görmek, şimdiye kadar görülmeyen bir yere gitmeye veya yeni arkadaşlar edinmeye işarettir.Yabani Kaz
Rüyada yabani kaz görmek, ucuzluk, bereket, mal ve asil bir kadın ile tabir edilir.Yaban Keçisi
Yabani keçinin, semizleri zengin ve servet sahibi kadınlara,
zayıfları da fakir kadınlara işarettir. Yaban keçinin her birisi, bolluk, hayır, rahatlık ve huzura işarettir. Rüyada bir yaban keçisi bulduğunu gören kimse, geçimi için çalışmaya, bolluğa ve hayra erer.
Yaban Ördeği
Rüyada yaban ördeği görmek, liyakatsiz ve müsrif bir kadına
işarettir. Bazı tabirciler de, berekete işarettir, şeklinde yorumlamışlardır.
Yaban Hardalı
Rüyada yaban hardalı yediğini görmek, zahmet ve
meşakkatle elde edilecek rızıktır. Bazıları da yaban haldalı, içi dışından hayırlı olan kimseye işarettir.
Yabani Sığır
Rüyada görülen yabani sığırı görmek, çok ibadet eden ve ehli
sünnetten ayrılmış bulunan lider bir kimseye işarettir.
Rüyada kendi basını yabani sığır başı olduğunu gören kimse, reislik ganimet ve yabancı olan birtakım insanlara amir olur.
Yaban Ördeği
Rüyada yaban ördeği görmek veya satın almak, çok iyi bir eğlenceyi gösterir. Yaban ördeğinin pişip tabağa konması, o kimsenin kazanç veya gelirinin analacağına işarettir.Yaban Keçisi
Rüyada yaban keçisine eriştiğini görmek, ahlaksız bir kadınla, gayri meşru bir ilişkiye; keçinin sağlıklı ve iri olması çok zengin ve servet sahibi bir kadına; keçi hasta ve zayıf ise fakir kadınlara işarettir.Yabani Güvercin
Rüyada yabani güvercini görmek, çok yalancı bir çocuktur.
Bazı tabirciler, yabani güvercini görmek, ülfet edemeyen, saliha olmayan, yalancı, gönül inciten, kötü dilli ve dini noksan bir kadındır, dediler.
Yabani güvercin, evin sahibesi veya işveli ve insaniyetli bir kadındır, dediler.
Yabancı İhtiyar Adam
Rüyada görülen ve tanınmaya yaşlı adam, eğer kuvvetli olursa, rüya sahibinin kuvvetine işarettir.
Tanımadığı yaşlı bir adamın yukarıdan aşağıya doğru kendisine baktığını görse, rüya sahibinin hayırlı bir iş yapmaya kadir olduğuna işarettir.
Tanımadığı yaşlı bir adama uyup arkasından gittiğini gören kimse, hayra uyar ve bolluğa erişir.
Rüyada gördüğü ihtiyar, köylü olursa, o ihtiyar o kimsenin çok samimi bir dostudur. Bir kimse rüyada tanımadığı ihtiyar bir adamı görse ve gördügünde de o ihtiyarı sevmese ve ondan hoşlanmasa, o kimsenin kendisine öğüt ve nasihat eden bir dostu zuhur eder.
Eğer ihtiyarı gördüğünde ondan hoşlansa ve onu sevse, o kimsenin dostu ona öğüt verir, o da ögüdünü kabul eder, din ve dünyaca dostuna muvafakat eder. Bir kadının rüyada tanımadığı yaşlı bir adam görmesi, o kadının dünyalığına işarettir. Genç bir kimse rüyada ihtiyar bir adama
dönüştüğünü görse, o genç ilim ve edep öğrenir.
Bir kimse tanımadığı yaşlı bir adama arkadaş olsa veya o yaşlı adama bir şeyler söylese yahut ona emretse izzet, şöhret ve yükselmeye işarettir.
Yaşlı bir kimse kendisinin genç olduğunu görse, onun kuvvetine ve rızkının genişlemesine işarettir. Yaşlı bir adamın rüyada, anasının kendisini doğurduğunu görmesi, ölümüne işarettir.
İhtiyar bir adam kendisinin çocuk olduğunu görse, yapacağı bir işte cahillik eder. Rüyada yaşlı ve salih bir kimseyi görmek, izzet, şeref rızık, bereket ve uzun ömür, çok ihtiyar bir adam görmek ise, üzüntü ve kederdir.
Bazen de ihtiyar görmek acizlik, korkaklık, tenbellık, zayıflık ve usanca işarettir.
Yabancı Dil Konuşmak
Rüyada güzel ve açık bir şekilde yabancı bir dili
konuştuğunu gören kimse, benzeri olmayan izzet, şeref ve mülke erişir.
Eğer tüccar ise, bulunduğu yerde isim yapar, Herhangi bir zanaatkarsa yine isim yapar. Rüyada bütün dillerle konuştuğunu gören kimse, dünyaca büyük işlere malik ve aziz olur.