Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Boyun Rüya Tabirleri:Boyun
Rüyada boynunun kalın olduğunu gören kimsenin üzerine aldığı vazife ve emaneti hakkıyla yerine getirmesine işaret eder. Bir kimse rüyada boynuna yılanın sarılmış olduğunu görse malının zekatını vermediğine işaret eder.

Rüyada boynunun ağrıdığını gören kimsenin, geçimsiz olduğuna veya emanete riayet etmediğine işaret eder.

Rüyada boynunun kılıçla vurulduğunu gören kimse, hasta ise hastalığından kurtulur. Ancak boynunun bir çocuk tarafından vurulduğum gören kimse ölür.

Gerçekte üzüntülü ve kederli bulunan bir kimse, rüyada boynunun vurulduğunu görse, Allah (C.C.) o kimseyi üzüntü ve kederinden kurtanr, eğer borçlu ise borcunu öder.

Rüyada boynunun normal olduğunu gören kimsenin, ahlakı kötü ise, güzelleşir.
Boyun Vurulmak
Rüyada boyun vurulmak, namazı terketmeye veya dinden
çıkmaya işaret eder.

Rüyada boynunun vurulduğunu ve basının vücudundan ayrıldığını gören kimse, düşünceli ise düşüncesi gider, borçlu ise, borcunu öder. Bazen de rüya sahibine erişecek büyük bir mala işaret eder. Bir kimse rüyada bir devlet başkanı veya bir valinin boynunu vurduğunu görse Allah-u Teala o kimseyi bütün üzüntü ve kederlerinden kurtarır ve her işinde ona yardımcı olur.

Bir kimse rüyada, devlet başkanının idaresi altında bulunan kimselerin idam edildiğini görse, o başkan suçlu kimseleri affeder veya onlan idam eder.

Rüyada hakimin hükmiyle veya yol kestiğinden ya da savaşta bulunduğundan yahut başka bir sebepten dolayı boynunun vurulduğunu gören kimsenin, varsa anne ve babası veya çocuklan ölür. Eğer bu rüyayı korkulu bulunan veya idamına karar verilen bir kimse görse, o kimsenin bu durumlardan
kurtulmasına işaret eder. Eğer bu rüyayı sarraf ve sermayeye sahip olan kimseler görürlerse, mallarının gitmesine işaret eder. Bu rüya, misafirler hakkında onların yolculuktan dönmelerine, düşmanlıkta bulunanlar hakkında
da düşmanına galip getmeye işaret eder.

Bir kimse rüyada, devlet başkanının idaresi altında bulunanların bellerinden vurduğunu görse, devlet başkanının onlardan intikamını almasına işaret eder. Rüyada kendisinin vurulup iki parça edildigini ve her bir parçası diğer
bir yere götürüldügünü gören kimse, iki kadınla evlenir. Fakat onlan iyi bir şekilde geçindiremez ve onlardan ayrılmayı da iyi görmez. Bazı tabirciler de bu rüyayı görenle malının arası ayırt edilir, dediler.
Boyuna Sarılmak
Rüyada birisinin boynuna sarılma, uzun ömre işaret eder.
Bir kimse rüyada bir ölünün boynuna sanisa ve ısrar ederek, ondan ayrılmazsa, o kimse ölür.

Rüyada tanıdığı birisiyle kucaklaşsa, o kimse o insanla çok oturup kalkar. Rüyada düşmanıyla kucaklaştığını gören kimse, düşmanıyla barışır ve düşmanlıkları ortadan kalkar.

Bazı tabirciler rüyada kucaklaşmak, güzel konuşmaya ve güzel cevap vermeye işaret eder, dediler.

Kucaklaşmak, sevgi ve dostluğa, yolculuk yapmaya, sefere çıkmış birisinin yolculuktan dönmesine, üzüntü ve kederlerin gitmesine işaret eder. Kucaklaşmak, nikaha ve iyi geçinmeye işaret eder. Rüyada bir kadınla kucaklaştığını gören kimse, ahiretten ümidini keserek
dünyayı kucaklamasına işaret eder. Çünkü kadın, dünya ve dünyalık ile tabir edilir. Erkeklerle kucaklaşmak yardımlaşmaya işaret eder. Kucaklaşmak sevgi ve anlaşmaya da işaret eder.

Rüyada bir kimse ile kucaklaştığını ve başına onun kucağına koyduğunu gören kimse, sermayesini o kimseye verir.