Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Çıplaklık Rüya Tabirleri:Çıplaklık
Rüyada kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir .Çıplaklık
Rüyada çıplak olduğunuzu görürseniz, bu, mantıksız davranışlarınızdan dolayı birtakım skandallara karışacağınız anlamına gelir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise, insanların size kötülük yapacağı anlamına gelir.Çıplaklık
Rüyada elbiselerini çıkardığını gören kimse, görünüşte dost görünen ve düşmanlığını gizleyen bir düşmanı olduğunu anlar.

Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimsenin rezil ve rüsvay olmasına işarettir.

Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığını ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarara uğrar ve fakirleşir. Halkın kendisinin avret mahalline baktıklarını gören kimse, devlet hizmetinde bulunuyorsa, rütbe ve makamından aynlır. Hasta olan kimse, san renkli bir elbisesini çıkardığını görse, o kimsenin iyileşmesine işarettir. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmanın tabiri de böyledir.
Bazı tabircileı, çıplak olmayı ithamdan kurtulmak şeklinde yorumladılar.

Rüyada yalnız avret mahalli örtülü olduğu halde görülen ölü şahıs, dünyadan sevabsız gittiği halde cennetin nimetleriyle nimetleneceğine işarettir.

Üzüntülü bir kimse, rüyada çıplak görülse, o kimse üzüntü ve kederinden kurtulur. İbadet ehli olan zatlar için rüyada çıplak olmak onların dindarlığına ve çok hayır yapmalarına işarettir.