Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Ölü Rüya Tabirleri:Ölü
Rüyada kendinin ölüp dirildiğini görmek; isteklerinize kavuşacağınıza, ölü birine birşey vermek veya almak; bolluk içinde yaşayacağına, ölü bir kadını doğururken görmek; uzun süredir görülmeyen bir akrabadan haber alınacağına, ölmüş bir adam görmek; sevilen bir dostu kaybetmeye, bir ölünün tekrar dirildiğini görmek; güzel bir haber almaya ve bozulan işlerin tekrar yoluna gireceğine işarettir.Ölü
Rüyada ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur. Rüyada bir ölü görmek sevilen birinin geleceğini haber verir. Yani ölü diri getirir.Ölüm
İnsan kendisini veya başkasını rüyasında ölmüş olarak görürse, onun ahlaken bozulmasına işarettir. Eğer bir insan rüyasında ölünün arkasından bağırıyor, ağlıyor, tabutta taşındığını ,o kimsenin toprağa verildiğini görüyorsa rüya sahibinin yükseleceğine işarettir. Rüyada ölüyü gömmek, hayırlı bir haber alınacağına işarettir.Ölü Gömmek
Rüyada ölü gömmek, hapislik, fakirlik, sıkıntı ve işlerin bozulmasına işarettir.Ölü Yıkamak
Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir. Ölünün,
kendi kendini yıkadığının görülmesi, o ölünün, evlat ve torunlarının üzüntü ve kederden kurtulmalarına, hayra ermelerine mal ve evlatça artmalarına işarettir. Bir insanın bir ölüyü yıkadığını görmesi, dini bozuk bir kimsenin meydana çıkmasına ve o kimsenin o insan vasıtası ve irşadıyla tövbe etmesine işarettir.
Ölü Üzerine Ağlamak
Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir.
Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.
Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.

Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik ve kötü olaylar meydana gelir. Bundan dolayı da o yer balkının cemiyeti dağılır.
Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.
Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.
Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi
şeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.
Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harab olmasına, "Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir" hadis-İ şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.