Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Ölü Üzerine Ağlamak Rüya Tabirleri:Ölü Üzerine Ağlamak
Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir.
Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.
Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.

Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik ve kötü olaylar meydana gelir. Bundan dolayı da o yer balkının cemiyeti dağılır.
Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.
Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.
Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi
şeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.
Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harab olmasına, "Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir" hadis-İ şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.