Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Öldürmek Rüya Tabirleri:Öldürmek
Rüyada bir kimseyi öldürmek, günah işlemeye işarettir.
Rüyada kendi kendisini öldürdüğünü gören kimse "Tövbe-i nasuh" ile tövbe eder. Rüyada bir insan öldürdüğünü gören kimse büyük günah işler.
Bir kimse rüyada öldürüldüğünü görse, o kimsenin Ömrünün uzun olmasına ve çeşitli kabilelerden çok hayra ve mala nail olmasına işarettir.
Bir kimse rüyada, kesmeksizin bir kimseyi öldürdüğünü görse, öldürülene hayır ve mal isabet eder. Rüyada boğazlamak, zulümdür. Rüyada birisini öldürdüğünü gören kimse "Sen bir de adam öldürmüştün de biz seni o kandan kurtarmıştık"(Taha suresi. a.40) mealindeki ayet gereğince, korku ve kederden kurtulur.
Rüyada kendisini öldürdüğünü gören kimse, hayra erişir.
Bir kimse, rüyada öldüreni bilmediği halde öldürüldüğünü görse, dinini ihmal eder. Eğer katilini bilirse, düşmanına galip gelir ve katilinden intikamını alır.
Bir kimse rüyada bir adamı öldürdüğünü ve şah damarından kan aktığını görse, maktulün, katilin dilinden hoşlanmayacağı bir şeye düşmesine işarettir. Bazı tabirciler de maktul, katil tarafından bir hayır ve menfaat gelir, şeklinde yorumlamışlardır. Bir kimse rüyada kasden ve haksız olarak bir kimseyi öldürdüğünü görse, o kimsenin günahkar olduğuna işarettir.
Bazı tabirciler de birisini öldürdüğünü gören kimse, namazın faziletini inkar eder veya onu terkeder, demişlerdir.
Rüyada kendi çocuğunu öldürdüğünü gören kimse, rızka erişir.
Bir kimse rüyada iki yüz kişiyi öldürdüğünü görse, o kimsenin iki yüz dirhem olan borcu ödenir. Üzüntü ve kederi giderilir.
Savaşta öldüğünü gören kimse, şahitlik yapmak arzusunda ise şahitliği kabul edilir. Bazen de o kimse, birçok dünyalığa ve zahiri nimetlere erişir.
Öldürmek
Rüyada bir kimseyi öldürdüğünü görmek, onunla dost olacağını haber verirÖldürmek
Rüyada bir insan yada hayvanı öldürmek; yaptığınız hataları düzeltmekte geç kaldığınıza işarettir.