Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:İp Rüya Tabirleri:İp
Sıkıntılı günler geçireceksiniz. Özellikle aşk hayatınızda karmaşık ve tedirgin günler olacak.İpek
Rüyada ipek görmek, haram maldır. Bazen de ipek, görmek kadın için hayır ve menfaata işaret eder Siyah ipek keder ve üzüntüye, san ipek ise hastalığa işarettir.İplik
Rüyada iplik, delil ve şahiddir. Bundan dolayı bir iplik teli büktüğünü ve bunu bir insanın boğazına atıp bununla o insanı çektiğini yahut o iplik teli ile bir urganı çektiğini gören kimse kumandan ve halkı bir yere götürür.İpek
Rüyada ipek görmek çok iyi sayılır. İpek saflık, iyi niyet, yükselme, başarı vb olarak yorumlanır. Rüyasında ipek elbise giyen kadın aradığı mutluluğa kavuşacaktır. İpek giydiğini gören erkekte bir dedikodudan sonra bir kısmet alacaktır.İpekçi
Rüyada ipekçi görmek, ferahlık ve sürura işaret eder.

Bazen de ipekçi müşkül işleri bilen, üzüntü ve güçlükleri gideren ve düğümleri çözen alim kör kimseye işaret eder.

Rüyada ipekçiyi görmek, postacıya ve insanların arasını bulmaya işaret eder. Bazen de ipekçiyi görmek, bekar için nikaha işaret eder.
İplikçi
Rüyada iplikçiyi görmek, işleri sağlamlaştırmaya ve salih amele başlamaya işaret eder.

İplikçiyi görmek, şarkı söylemekle meşgul olmaya ve kadınlara itaat etmeye işaret eder.
İpek Böceği
Rüyada ipek böceği görmek, tutumsuz hanıma, hayırsız evlada
işaret eder.

Rüyada ipek böceği görmek, tüccarlar için alım-satımda aldanması ile işaret eder. Bazen de, ipek böceği görmek mal elde etmeye işarettir. Bazı tabirciler de ipek böceği haram mala işaret eder, demişlerdir.
İplik Eğirmek
Bir kadın rüyada iplik egirdigini görse, kaybolmuş bir kimsesi gelir. Bir erkeğin pamuk veya keten eğirdiğini ve bu durumuyla kadınlara benzediğini görse, o kimse zillet ve hakarete düşer veya yapılması makbul olmaya bir iş yapar. Eğer iplik ince olursa, çetin ve zahmetli bir işe, eğer iplik kalın olursa, kendisinde yardım ve zafer bulunan bir yolculuğa işaret eder.

Bir kimse bir kadının pamuk eğirdiğini görse o kadın kocasına hiyanet eder. Rüyada yün veya kıl yahut erkeklerin eğirdiği şeylerden bir şey eğirdiğini gören kimse, yolculuğa çıkar ve hayra erişir. Egirdigi ipliği bozduğunu gören kimse, ahdini bozar ve sözünden döner.

Rüyada iplik eğiren kadını görmek kanaata, Peygamberimizin (SAV) söz ve davranışlanna uymaya, işlerim sağlam tutmaya ve kendisini hayra adamaya işaret eder.

Rüyada gerek erkek ve gerekse kadın olsun pamuk ve bu gibi şeyleri eğiren kimsey görmek misafire işaret eder.
İp İle Aşağı Sarkmak
Bir kimse rüyada, evin veya duvann üstünden bir iple
aşağıya sarktığını hatta yere de indiğini görse, zühd ve takvayı tercihle haram olan şeylerden kaçınır.

Kendisinin yüksek bir yerden aşağıya düştüğünü görse, bir şey almayı ümid ettiği bir kimseden ümidini keser.

Bir kimsenin rüyasında yırtıcı hayvan ve haşerat gibi hayvanlara sarkıp tutunması, o kimsenin, akraba, dostu ve hışmı vasıtasıyle kötü kimselere meyletmesine işaret eder.

Koyun ve sığır gibi hayvanlara tutunduğunu görmek, hayırlı kimselere meyletmesine işaret eder.