Ruya Tabileri Ruyalar Sozlugu  Tabiri

Rüya tabiri arama:Cihad Rüya Tabirleri:Cihad
Rüyada cihad etmek çoluk çocugunun rızkını temin etmek için gayret göstermeye, güzel isimle medh edilmeye işaret eder.
Bazı tabirciler, cihad, rızkın genişliğine işaret eder dediler. Bazı kere de hayır ve sevap yoluna gitmeye, asi ve inatlarla münakaşa ve mücaddeye işaret eder.

Bir kimse cihad etmeye gittiğini görse, fazilet ve zenginliğe, ahirette yüksek derecelere işarettir.

Allah yolunda savaşıp inançsızlarla dövüştüğünü görse, evlad ve ailesi hususunda gayret içinde bulunur.

Kendisini silah ile beraber harbediyor görse, namazını kılan, zekatını veren gayretli bir Müslüman olduğuna işaret eder.

Birtakım kimselerin cihad için yola çıktıklanm görse, o kimselerin, kurtuluşa, zafere, makam, izzet ve kuvvete erişmelerine işaret eder.
Kılıcım sağa sola sallayarak tek basma düşmanla döğüştüğünü görse, o kimse düşmanları üzerine nusret ve zaferle galip gelir.
Allah yolunda öldürüldüğünü görmek, rahat ve sevince ve kolaylıkla rızka nail olmaya işaret eder.

Harp içerisinde oldugunu fakat harpten yüz çevirdiğini gören kimse, aile ve akrabaları hususunda cehd ve gayretini, onların hallerini ıslah için gösterdiği
çalışmasını terk eder, dininde bozukluk meydana çıkar ve dünyada sülalezinde ayrılık ve dağınıklık meydana çıkar.
Harbi kazandığını gören kimse ticaret ve kazananda faiyda görür. Rüyada din düşmanları ile cihad, zelim ve münafıklarla muhalefet ve düşmanlığa ve onlara galip gelmeye işaret eder. Rüyada, denizde yapılan cihad, fakirliğe, korkuya ve zayıflığa, helak olmaya, iki düşman arasına düşmeye, iki taraftan korkuya, yahut deniz ve denizin işaret ettiği kimseden rızık talep etmeye işarettir.

Rüyada azgınlarla savaşmak etmek, din veya anneler ve babalar için imdat ve yardıma yahut hanımı için kıskançlığına işaret eder. Rüyada azgın ve zalimlerin taraftan olduğunu görenin anne babasına muhalefet edeceğinden yahut kendisinin itaat etmesi ve boyun eğmesi lazım gelen itaatten çıkmasından veya namazım terk etmesinden korkulur.